Kes oli Abd-ru-shin?

Abd-ru-shin

Abd-ru-shini, Tõe Valguses autori, kodanikunimi oli Oskar Ernst Bernhardt. Ta oli rahvuselt sakslane ja sündis 18. aprillil 1875. a Bischofswerdas (Dresden lähedal). Nimi Abd-ru-shin, mille all ta oma Graali Sõnum kirjutas, tähendab valguse teenrit.
1928.a kolis Oskar Ernst Bernhardt Austriasse, kus ta elas, kuni natsionaalsotsialistid tema valdused võõrandasid ja teose Tõe Valguses ära keelasid. Olles oma tegevuses takistatud suri Abd-ru-shin 6. detsembril 1941. a Oberkipsdorfs Saksi Erzgebirges, kus ta oli sunnitud oma viimased eluaastad gestaapo jälgimise all veetma.
Oskar Ernst Bernhardti Bischofswerdas veedetud lapsepõlv oli õnnelik. Pärast kooli lõpetamist omandas ta Dresdenis kaubandusalase väljaõppe.

Bischofswerrdas (Saksamaa) asuv Gambrinuse maja on Abd-ru-shin (Oskar Ernst Bernhardt) sünnikodu.

Iseseisva kaubandusettevõtjana ja hiljem ühe suure ekspordi- ja impordiettevõtte osanikuna reisis Oskar Ernst Bernhardt palju. Peagi ärgitasid elamused ja muljed teda loobuma kaupmehe ametist kirjanikukalduvuste kasuks ja alates aastatest 1907-1908 oli ta tegev veel üksnes kirjanikuna. Lisaks reisikirjelduste, novellide ja romaanidega saavutatud tuntusele oli ta edukas eelkõige kui näitekirjanik.

Pikemale viibimisele New Yorgis (1912/13) järgnes õppereis Inglismaale (London). Seal paigutati vahepeal 40-aastaseks saanud sakslane peale esimese maailmasõja puhkemist 1915. kuni 1919. aastani Mani saarel asuvasse interneeritute laagrisse. See nelja aasta pikkune vangistus andis talle võimaluse elada läbi inimese sisemine vaev, mis ei leidnud vana maailmakorra kokkukukkumise kaosest enam väljapääsu. Temas tärkas soov määrava tähtsusega ülimate seoste tundmise kaudu inimesi aidata.

Nii hakkas Oskar Ernst Bernhardt Abd-ru-shini nime all alates 1923. aastast avaldama ettekandeid oluliste eluküsimuste kohta. Nimi Abd-ru-shin ei väljendanud seejuures mitte ainult seda, milles ta nägi ja tunnetas oma ülesannet – olla valguse teener. See märkis ka tema esimest, “Graali sõnumiks” ettevalmistavat maapealset eksistentsi Moosese ajal. Teose Tõe Valguses keskseks ideeks on uuestisünni õpetus.

1928.a asus Abd-ru-shin elama Vomperbergi, Tiroolis Innsbrucki lähedal, ja lõpetas seal oma tänagi saadaoleva kolmeköitelise väljaande Graali Sõnum ettekanded. Samal ajal tekkis koos Graali asulaga selle teose mõttele vastav elumudel. Ent kui Austriast sai 1938. aastal “Saksamaa”, keelas natsirežiim edasise laienemise Abd-ru-shin arreteeriti, tema Vomperbergis asuvad valdused natsionaliseeriti.

Peale kuuekuulist muserdavat vangistust Innsbruckis pidi ta okupeeritud Austriast lahkuma. Ta leidis lõpuks varjupaiga Oberkipsdorfis Saksi Erzgebirges. Seejuures oli tal keelatud tegeleda avalikult südamelähedase teemaga või külalisi vastu võtta. Gestaapo jälgis ja kontrollis Abd-ru-shini pidevalt.

Ta kasutas ka pagenduse aastaid töötamiseks: Ta redigeeris Graali sõnumit, viies selle sellele kujule, mida me tänagi teame. Ent ka pagendusel ja isolatsioonil olid tagajärjed: Abd-ru-shin suri 6. detsembril 1941. a Kipsdorfis, olles kõigest 66-aastane.